Nákupy
Bazénová fólie patří do základního příslušenství

Bazénová fólie patří do základního příslušenství

Bazén na koupání se bez příslušenství neobejde. Budete potřebovat filtrační zařízení, chemické přípravky pro udržení potřebné kvality vody a mimo jiné i další předměty, např. bazénovou fólii. Když uvažujete o koupi bazénové fólie, máte na výběr ze dvou základních typů – první z nich se pokládá na hladinu a druhý pod bazén. Poněkud jsme toto tvrzení zjednodušili, tak si pojďme blíže vysvětlit, co tím máme na mysli:

obklad v bazénech

Fólie na hladině

Bazén v době, kdy jej nevyužíváme, tedy převážně v noci nebo v chladnějších dnech, zůstává naplněný vodou a její hladina je v té době otevřena různým nežádoucím vlivům z okolí. Mohou na ní dopadat listy stromů, stébla trav, hmyz, prach ze silnice, mnohdy obohacený o toxické těžké kovy a další chemické látky, co se do ovzduší dostávají z automobilového provozu a z průmyslové výroby. Krycí fólie chrání vodní výplň a tím pádem i šetří bazénovou chemii a filtrační zařízení.

Další významnou funkcí hladinové fólie je zmírnit ochlazování vody, aby její teplota byla příznivější pro koupání, a nemusela se tak často ohřívat. Je to svým způsobem izolační vrstva. Fólie na hladině zabraňuje i odpařování vody, tomuto jevu nelze v přírodě ničím zabránit a mějte na paměti, že se i u menších nadzemních bazénků na zahradě odpaří za den několik desítek litrů vody. Za deset dnů to může být i jeden celý kubík.

voda v bazénu

Fólie pod bazénem

Když se pokládá laminátová nádrž na zem, musí být podloží dostatečně upravené, aby nedošlo k poškození bazénu. Zemina se vyrovná do roviny, pokryje prosetým jemným pískem či substrátem a na něj se položí geotextilní podložka. Geotextilie chrání povrch dna před popraskáním vlivem drobných kamínků či nerovností a zároveň má za úkol bránit prorůstání travin a kořenů rostlin, stromů a keřů. Svůj význam má i proti rozmnožování plísní a hniloby a šíření jejich spor do ovzduší.

5/5 - (2 votes)
0